Towpath Marathon
Overall Finish List
October 07, 2007
Hermes Sports & Events, Inc.
Chip Gun
Place Name City Age Age Group Time Time Diff Pace
1 Roger Wilder Cleveland OH 45 ***** M 45-49 2:53:32.20 2:53:34.45 00:02.25 6:37/M
2 Bill Kenley Noblesville IN 36 ***** M 35-39 2:54:10.25 2:54:16.85 00:06.60 6:39/M
3 Brian Vento Huntington Woods M30 ***** M 30-34 2:54:53.25 2:54:55.60 00:02.35 6:40/M
4 Patrick Occhino Buffalo NY 43 ***** M 40-44 3:02:14.70 3:02:20.50 00:05.80 6:57/M
5 Michael Zweig Solon OH 41 1 M 40-44 3:02:15.65 3:03:03.25 00:47.60 6:57/M
6 Thomas Cavicchi Grove City PA 47 1 M 45-49 3:07:48.60 3:08:05.15 00:16.55 7:10/M
7 Brian Butler Madison OH 36 1 M 35-39 3:08:15.25 3:08:18.85 00:03.60 7:11/M
8 Gerry Hynes Canton OH 41 2 M 40-44 3:10:22.60 3:10:27.00 00:04.40 7:16/M
9 Sandy Hridel Chagrin Falls OH 38 2 M 35-39 3:11:20.00 3:11:25.30 00:05.30 7:18/M
10 Dan Keenan Hudson OH 32 1 M 30-34 3:11:40.65 3:12:05.65 00:25.00 7:19/M
11 Jeffrey Day Walkerton IN 31 2 M 30-34 3:12:02.40 3:12:30.70 00:28.30 7:20/M
12 Douglas Hall 44 3 M 40-44 3:12:13.60 3:12:16.80 00:03.20 7:20/M
13 Daniel Marshall 43 4 M 40-44 3:12:39.95 3:13:18.35 00:38.40 7:21/M
14 David Gajewski Broadview Heights 34 3 M 30-34 3:13:41.55 3:13:44.10 00:02.55 7:24/M
15 Tyler Stump Columbus OH 21 1 M 20-24 3:16:38.95 3:16:47.25 00:08.30 7:30/M
16 Ron Ross Medina OH 49 2 M 45-49 3:17:24.65 3:17:39.90 00:15.25 7:32/M
17 Rick Cummins Farmington MI 38 3 M 35-39 3:18:18.00 3:18:54.40 00:36.40 7:34/M
18 Chris Weitzel Bloomington IN 28 1 M 25-29 3:18:21.50 3:18:31.50 00:10.00 7:34/M
19 Siri Terjesen Akron OH 32 ***** F 30-34 3:19:13.85 3:19:17.35 00:03.50 7:36/M
20 Kevin Holley Matthews NC 43 5 M 40-44 3:19:23.85 3:19:27.55 00:03.70 7:37/M
21 Bob Jones Hinckley OH 42 6 M 40-44 3:19:33.50 3:19:39.70 00:06.20 7:37/M
22 Dr. Jim Fanning Medina OH 51 1 M 50-54 3:19:52.00 3:19:54.90 00:02.90 7:38/M
23 Trevor Kershevich Cleveland OH 49 3 M 45-49 3:19:53.35 3:20:16.60 00:23.25 7:38/M
24 Christopher Simmons Ashtabula OH 37 4 M 35-39 3:20:19.15 3:20:45.90 00:26.75 7:39/M
25 Scott Hellman Findlay OH 34 4 M 30-34 3:22:08.15 3:22:11.40 00:03.25 7:43/M
26 Doug Klein Akron OH 46 4 M 45-49 3:22:31.35 3:23:00.50 00:29.15 7:44/M
27 Bradd Falkenberg Uniontown OH 41 7 M 40-44 3:22:36.75 3:22:46.05 00:09.30 7:44/M
28 Jesse Shearin Glenshaw PA 45 5 M 45-49 3:22:48.45 3:22:52.75 00:04.30 7:44/M
29 Dennis Dejulius Kent OH 40 8 M 40-44 3:22:50.90 3:22:58.10 00:07.20 7:45/M
30 Johan Van Der Wee Cleveland OH 42 9 M 40-44 3:23:09.90 3:23:17.00 00:07.10 7:45/M
31 Jennifer Smith Cleveland OH 38 ***** F 35-39 3:24:07.35 3:24:18.10 00:10.75 7:47/M
32 Michelle Sica Brighton MI 39 ***** F 35-39 3:24:38.95 3:24:49.45 00:10.50 7:49/M
33 Brett Decker Curwensville PA 41 10 M 40-44 3:24:57.65 3:25:01.75 00:04.10 7:49/M
34 Allen Roade Kent OH 37 5 M 35-39 3:24:59.65 3:25:10.80 00:11.15 7:49/M
35 Mark Elderbrock Ashland OH 46 6 M 45-49 3:26:09.50 3:26:21.45 00:11.95 7:52/M
36 Matt Carlisle Marietta OH 35 6 M 35-39 3:26:23.50 3:26:30.40 00:06.90 7:53/M
37 David Corsten Peyton CO 39 7 M 35-39 3:28:19.55 3:28:24.45 00:04.90 7:57/M
38 Steven Moore Orland Park IL 37 8 M 35-39 3:28:37.45 3:28:40.95 00:03.50 7:58/M
39 Anthony Power 44 11 M 40-44 3:28:56.00 3:29:03.10 00:07.10 7:58/M
40 Wing-Kwong Keung Perrysburg OH 56 1 M 55-59 3:30:01.35 3:30:08.15 00:06.80 8:01/M
41 Michael Cullen Akron OH 22 2 M 20-24 3:30:24.05 3:30:39.60 00:15.55 8:02/M
42 Dena Wilsman Cleveland OH 38 1 F 35-39 3:31:02.05 3:31:19.10 00:17.05 8:03/M
43 Justin Noble Hudson OH 35 9 M 35-39 3:31:03.45 3:31:07.65 00:04.20 8:03/M
44 Jennifer Sprague Cincinnati OH 26 1 F 25-29 3:31:30.75 3:31:56.25 00:25.50 8:04/M
45 Jackie Windsor London ON 46 ***** F 45-49 3:31:58.30 3:32:31.75 00:33.45 8:05/M
46 Bruce Graf Corning NY 54 2 M 50-54 3:33:54.75 3:34:14.20 00:19.45 8:10/M
47 Joseph Daczko Hiram OH 40 12 M 40-44 3:34:13.35 3:34:22.55 00:09.20 8:11/M
48 Lloyd Prindle Solon OH 53 3 M 50-54 3:34:36.50 3:34:44.50 00:08.00 8:11/M
49 Steve Wolfe 36 10 M 35-39 3:35:01.45 3:35:15.50 00:14.05 8:12/M
50 Chuck Flynn Willoughby OH 47 7 M 45-49 3:35:06.85 3:35:22.25 00:15.40 8:13/M
51 Dan Doxsee Wixom MI 43 13 M 40-44 3:36:39.25 3:37:14.20 00:34.95 8:16/M
52 Will Dannemiller Doylestown OH 31 5 M 30-34 3:36:46.50 3:36:51.50 00:05.00 8:16/M
53 Brian Funtash Northfield OH 39 11 M 35-39 3:36:48.05 3:37:26.90 00:38.85 8:16/M
54 Gregory Stock Batavia IL 47 8 M 45-49 3:37:39.95 3:37:53.10 00:13.15 8:18/M
55 Michael George Brecksville OH 47 9 M 45-49 3:38:10.45 3:38:32.45 00:22.00 8:20/M
56 Paul Spurgeon Cleveland OH 25 2 M 25-29 3:38:19.95 3:38:27.80 00:07.85 8:20/M
57 Leah Anderson Cleveland OH 28 2 F 25-29 3:38:25.70 3:38:40.25 00:14.55 8:20/M
58 Tim Smith West Burlington IA45 10 M 45-49 3:38:28.80 3:38:39.25 00:10.45 8:20/M
59 Ted Popiel Avon OH 46 11 M 45-49 3:38:37.50 3:39:01.20 00:23.70 8:21/M
60 Bess Wurst Anderson SC 30 1 F 30-34 3:38:48.15 3:39:07.35 00:19.20 8:21/M
61 Mike Becker Loveland OH 40 14 M 40-44 3:38:54.60 3:39:17.70 00:23.10 8:21/M
62 Jonathon Field Oberlin OH 55 2 M 55-59 3:38:58.30 3:39:04.40 00:06.10 8:21/M
63 Wilfred Edwards Cleveland OH 25 3 M 25-29 3:39:09.70 3:39:18.10 00:08.40 8:22/M
64 Mark Breudigam Cleveland OH 55 3 M 55-59 3:39:34.40 3:39:50.90 00:16.50 8:23/M
65 Gary Traicoff Northfield OH 35 12 M 35-39 3:39:50.20 3:40:06.50 00:16.30 8:23/M
66 Robert Gagliardo Tucson AZ 56 4 M 55-59 3:39:55.60 3:40:00.40 00:04.80 8:24/M
67 Melissa Pastore Fairview PA 46 1 F 45-49 3:39:55.60 3:40:28.40 00:32.80 8:24/M
68 Jerry Boone Washington Court Ho58 5 M 55-59 3:40:12.10 3:40:35.50 00:23.40 8:24/M
69 Leroy Clark New Castle PA 39 13 M 35-39 3:40:36.95 3:40:49.20 00:12.25 8:25/M
70 Steve Laning Normal IL 35 14 M 35-39 3:40:44.45 3:40:51.10 00:06.65 8:25/M
71 Elizabeth Kennedy Akron OH 44 1 F 40-44 3:41:26.10 3:42:09.20 00:43.10 8:27/M
72 Frank Zgrabik Cleveland OH 24 3 M 20-24 3:41:36.65 3:41:39.95 00:03.30 8:27/M
73 Joanne Schaeffer Dewitt MI 40 2 F 40-44 3:41:38.40 3:42:00.05 00:21.65 8:28/M
74 Matt Walsh Indianapolis IN 33 6 M 30-34 3:41:41.80 3:41:49.20 00:07.40 8:28/M
75 Shane Brezee Chelsea MI 42 15 M 40-44 3:41:43.65 3:41:54.40 00:10.75 8:28/M
76 Timothy Hackett Solon OH 1 M 0- 1 3:42:00.95 3:42:07.15 00:06.20 8:28/M
77 Kerry Malczewski Washington MI 38 2 F 35-39 3:42:07.95 3:42:26.65 00:18.70 8:29/M
78 Keith Landis Nova OH 31 7 M 30-34 3:42:23.70 3:42:27.60 00:03.90 8:29/M
79 Richard Cavicchi Washington Grove M49 12 M 45-49 3:43:00.45 3:43:17.90 00:17.45 8:31/M
80 Dave Binder Lorain OH 39 15 M 35-39 3:43:10.50 3:43:21.90 00:11.40 8:31/M
81 Lauri Mendenhall Ann Arbor MI 59 6 M 55-59 3:43:19.35 3:43:47.40 00:28.05 8:31/M
82 Vicki Ashbrock Cincinnati OH 42 3 F 40-44 3:44:04.70 3:44:27.10 00:22.40 8:33/M
83 Paulette Hanselman Oak Harbor OH 40 4 F 40-44 3:44:16.10 3:44:30.80 00:14.70 8:34/M
84 Lauren Joyce Columbus OH 24 1 F 20-24 3:45:16.40 3:45:30.75 00:14.35 8:36/M
85 Rod Herbert Chagrin Falls OH 43 16 M 40-44 3:45:47.10 3:46:07.80 00:20.70 8:37/M
86 Hans Stonehouse Indianapolis IN 36 16 M 35-39 3:47:41.00 3:48:02.80 00:21.80 8:41/M
87 Geroge Themelis Brecksville OH 48 13 M 45-49 3:47:47.55 3:48:21.65 00:34.10 8:42/M
88 Joshua Mullet Columbus OH 32 8 M 30-34 3:47:56.85 3:48:08.35 00:11.50 8:42/M
89 Kellie Truesdell Peninsula OH 31 2 F 30-34 3:48:19.90 3:48:34.90 00:15.00 8:43/M
90 John Cloud Medina OH 39 17 M 35-39 3:48:33.70 3:48:51.80 00:18.10 8:43/M
91 Todd Hohenstein Pickerington OH 42 17 M 40-44 3:48:46.30 3:48:56.15 00:09.85 8:44/M
92 Gregory Landis Nova OH 51 4 M 50-54 3:48:46.70 3:48:51.30 00:04.60 8:44/M
93 Jeff Barnett Ann Arbor MI 52 5 M 50-54 3:49:10.55 3:49:19.00 00:08.45 8:45/M
94 William Vacha Valley City OH 36 18 M 35-39 3:49:10.85 3:49:29.75 00:18.90 8:45/M
95 George Blust Columbus OH 38 19 M 35-39 3:49:11.30 3:49:19.00 00:07.70 8:45/M
96 James Kozik Medina OH 53 6 M 50-54 3:49:27.35 3:49:34.05 00:06.70 8:45/M
97 Douglas Seabeck Painesville OH 39 20 M 35-39 3:49:58.90 3:50:10.30 00:11.40 8:47/M
98 Robert Browning Cleveland OH 45 14 M 45-49 3:50:16.70 3:50:35.65 00:18.95 8:47/M
99 Brian Kuch Amelia OH 41 18 M 40-44 3:50:18.75 3:50:31.90 00:13.15 8:47/M
100 Linda Daigle Cincinnati OH 44 5 F 40-44 3:50:25.15 3:50:46.35 00:21.20 8:48/M
Chip Gun
Place Name City Age Age Group Time Time Diff Pace
101 Paul Foster Gaithersburg MD 51 7 M 50-54 3:50:26.60 3:50:44.85 00:18.25 8:48/M
102 Carol Knez Painesville OH 44 6 F 40-44 3:50:57.60 3:51:21.60 00:24.00 8:49/M
103 Jennifer Stock Batavia IL 35 3 F 35-39 3:51:16.65 3:51:30.00 00:13.35 8:50/M
104 Blake Godard Columbus OH 43 19 M 40-44 3:51:43.05 3:51:55.65 00:12.60 8:51/M
105 James Brockman Solon OH 46 15 M 45-49 3:53:06.90 3:53:46.50 00:39.60 8:54/M
106 Jody Gastrich Cincinnati OH 29 3 F 25-29 3:53:16.20 3:53:37.10 00:20.90 8:54/M
107 Alexander Potter Ferdinand IN 21 4 M 20-24 3:53:22.80 3:53:39.30 00:16.50 8:54/M
108 Karin Harrell Cleveland OH 27 4 F 25-29 3:53:22.95 3:53:34.10 00:11.15 8:54/M
109 Giesla Betz Schnellville IN 21 2 F 20-24 3:53:23.35 3:53:39.50 00:16.15 8:54/M
110 Ron Gillard Canton OH 48 16 M 45-49 3:53:47.20 3:54:16.05 00:28.85 8:55/M
111 Paul Ahnberg Bradenton FL 49 17 M 45-49 3:54:03.20 3:54:39.60 00:36.40 8:56/M
112 Jill Huff Milford MI 39 4 F 35-39 3:54:04.65 3:54:23.65 00:19.00 8:56/M
113 Paul Ernest Norristown PA 47 18 M 45-49 3:54:16.55 3:54:31.20 00:14.65 8:56/M
114 Tracy Shell Chagrin Falls OH 44 7 F 40-44 3:54:17.90 3:54:33.00 00:15.10 8:57/M
115 Bob Love Kent OH 60 1 M 60-64 3:54:26.75 3:55:00.85 00:34.10 8:57/M
116 Daniel Blechschmid Aurora OH 39 21 M 35-39 3:54:36.55 3:54:48.95 00:12.40 8:57/M
117 Ross Downey Shaker Heights OH 34 9 M 30-34 3:54:45.05 3:54:54.70 00:09.65 8:58/M
118 Judy Mink Cortland OH 48 2 F 45-49 3:55:12.65 3:55:32.50 00:19.85 8:59/M
119 John Kalis Columbus OH 25 4 M 25-29 3:55:23.40 3:55:54.25 00:30.85 8:59/M
120 Erinne Dyer Strongsville OH 31 3 F 30-34 3:55:48.25 3:56:02.45 00:14.20 9:00/M
121 Brian Morlock Lakewood OH 27 5 M 25-29 3:55:53.30 3:56:34.60 00:41.30 9:00/M
122 Roy Heger Medina OH 53 8 M 50-54 3:56:18.70 3:56:39.80 00:21.10 9:01/M
123 Brian Stephenson Zeeland MI 36 22 M 35-39 3:56:38.45 3:56:42.85 00:04.40 9:02/M
124 Christopher Daiber Columbus OH 38 23 M 35-39 3:56:41.75 3:57:23.95 00:42.20 9:02/M
125 William Bertemes Medina OH 36 24 M 35-39 3:56:43.95 3:57:04.05 00:20.10 9:02/M
126 Kevin Martin Akron OH 36 25 M 35-39 3:56:53.00 3:56:58.50 00:05.50 9:02/M
127 James Hunt Maumee OH 45 19 M 45-49 3:57:05.15 3:57:17.80 00:12.65 9:03/M
128 Melissa Bolgrin Stow OH 28 5 F 25-29 3:57:17.60 3:57:30.45 00:12.85 9:03/M
129 David Williams Aurora OH 35 26 M 35-39 3:57:19.55 3:57:43.05 00:23.50 9:03/M
130 David Sims Akron OH 35 27 M 35-39 3:57:35.70 3:57:56.75 00:21.05 9:04/M
131 Nikki Hawthorne Piedmont SC 1 F 0- 1 3:57:43.60 3:58:03.15 00:19.55 9:04/M
132 Ken Godlewski Annapolis MD 44 20 M 40-44 3:57:55.45 3:57:59.45 00:04.00 9:05/M
133 Jennifer Francisco Mansfield OH 37 5 F 35-39 3:58:06.70 3:58:15.80 00:09.10 9:05/M
134 Wayne King Edmond OK 55 7 M 55-59 3:58:19.40 3:58:53.85 00:34.45 9:06/M
135 Daivd Peterman Akron OH 45 20 M 45-49 3:58:45.30 3:58:53.90 00:08.60 9:07/M
136 Maria Pizzacalla 40 8 F 40-44 3:59:17.10 3:59:24.60 00:07.50 9:08/M
137 Min Gwan Kim Buffalo NY 28 6 M 25-29 3:59:19.95 3:59:22.60 00:02.65 9:08/M
138 Steve Eddy Newtown Square PA 46 21 M 45-49 3:59:22.80 3:59:31.55 00:08.75 9:08/M
139 Abe Springer Flagstaff AZ 42 21 M 40-44 3:59:34.30 3:59:40.20 00:05.90 9:09/M
140 Casey Kenley Noblesville IN 32 4 F 30-34 4:00:10.50 4:00:48.10 00:37.60 9:10/M
141 Peter King Akron OH 42 22 M 40-44 4:00:16.05 4:00:55.45 00:39.40 9:10/M
142 Brian Pulling Painesville OH 41 23 M 40-44 4:00:39.90 4:01:06.40 00:26.50 9:11/M
143 Terence McAndrew Edinboro PA 53 9 M 50-54 4:00:43.20 4:01:00.60 00:17.40 9:11/M
144 Laure Grube Marathon FL 44 9 F 40-44 4:01:12.80 4:01:48.65 00:35.85 9:12/M
145 Kenneth Castle Ypsilanti MI 49 22 M 45-49 4:01:18.85 4:01:46.25 00:27.40 9:13/M
146 Joe Petkac Cleveland OH 51 10 M 50-54 4:02:09.40 4:02:35.70 00:26.30 9:15/M
147 Aaron Bores Lagrange OH 30 10 M 30-34 4:02:43.10 4:02:47.30 00:04.20 9:16/M
148 Amy Preston Brighton MI 39 6 F 35-39 4:03:09.30 4:03:32.60 00:23.30 9:17/M
149 Tami Rhoades Uniontown OH 37 7 F 35-39 4:03:26.05 4:03:57.80 00:31.75 9:17/M
150 Nancy Smith Ashland OH 54 1 F 50-54 4:04:12.40 4:04:24.35 00:11.95 9:19/M
151 Larry Stefanick Hermitage PA 60 2 M 60-64 4:04:27.55 4:04:44.00 00:16.45 9:20/M
152 Holly Bowser Austinburg OH 42 10 F 40-44 4:04:36.00 4:05:13.30 00:37.30 9:20/M
153 Roger Carlson West Farmington OH46 23 M 45-49 4:04:42.25 4:04:49.20 00:06.95 9:20/M
154 Marque Garaux Canton OH 27 7 M 25-29 4:04:57.20 4:05:18.10 00:20.90 9:21/M
155 Richard Amendola Chagrin Falls OH 41 24 M 40-44 4:05:01.60 4:05:09.20 00:07.60 9:21/M
156 Hayden Smith Albion MI 59 8 M 55-59 4:05:41.60 4:05:46.30 00:04.70 9:23/M
157 Joseph Salwan Munroe Falls OH 53 11 M 50-54 4:05:50.90 4:05:59.05 00:08.15 9:23/M
158 Janet Schaeffer Holly Springs NC 52 2 F 50-54 4:06:02.45 4:06:24.40 00:21.95 9:23/M
159 Mical Honigfort Gaithersburg MD 30 5 F 30-34 4:06:13.10 4:06:40.60 00:27.50 9:24/M
160 Michael Richuisa Cleveland OH 43 25 M 40-44 4:06:29.80 4:06:47.20 00:17.40 9:24/M
161 Doug Albertson Dresden OH 45 24 M 45-49 4:06:43.10 4:07:16.80 00:33.70 9:25/M
162 Allison Graf Horseheads NY 25 6 F 25-29 4:07:34.10 4:07:53.10 00:19.00 9:27/M
163 Jerry Williamson Twinsburg OH 45 25 M 45-49 4:07:58.55 4:08:37.05 00:38.50 9:28/M
164 Michael Onders Hudson OH 45 26 M 45-49 4:08:06.40 4:08:33.60 00:27.20 9:28/M
165 Richard Henderson Solon OH 52 12 M 50-54 4:08:07.65 4:08:39.80 00:32.15 9:28/M
166 Erin Chupinsky Novi MI 23 3 F 20-24 4:08:12.85 4:08:41.25 00:28.40 9:28/M
167 Sally Higgins Golden CO 45 3 F 45-49 4:08:30.60 4:08:45.70 00:15.10 9:29/M
168 Cindy Nelson Fairview PA 26 7 F 25-29 4:08:31.95 4:09:04.85 00:32.90 9:29/M
169 Russell Casamento Mogadore OH 36 28 M 35-39 4:08:34.50 4:09:06.35 00:31.85 9:29/M
170 Zachary Lewis Cleveland OH 30 11 M 30-34 4:08:36.10 4:08:55.45 00:19.35 9:29/M
171 Bruce Kukan Smock PA 38 29 M 35-39 4:09:10.40 4:09:41.65 00:31.25 9:31/M
172 Jamie Stoller Beachwood OH 54 13 M 50-54 4:09:20.45 4:09:41.65 00:21.20 9:31/M
173 Abigail Johnson Cuyahoga Falls OH 29 8 F 25-29 4:09:30.40 4:09:40.35 00:09.95 9:31/M
174 David Miller Cleveland OH 50 14 M 50-54 4:09:46.95 4:09:59.05 00:12.10 9:32/M
175 Thomas East Brecksville OH 56 9 M 55-59 4:10:10.35 4:10:43.85 00:33.50 9:33/M
176 Donald Siefer Bradfordwoods PA 70 1 M 70-99 4:10:30.30 4:10:33.10 00:02.80 9:34/M
177 John Plough Ravenna OH 59 10 M 55-59 4:10:43.75 4:11:18.60 00:34.85 9:34/M
178 John Freeman Naponee NE 42 26 M 40-44 4:11:25.05 4:11:35.80 00:10.75 9:36/M
179 Daryll Krivanos North Royalton OH 54 15 M 50-54 4:11:47.25 4:12:24.55 00:37.30 9:37/M
180 Paul Krummen Cleveland OH 31 12 M 30-34 4:12:12.40 4:12:18.50 00:06.10 9:38/M
181 Fred Evanoff Mc Kean PA 54 16 M 50-54 4:12:23.65 4:12:41.35 00:17.70 9:38/M
182 Joan Perez Powell OH 51 3 F 50-54 4:12:32.20 4:13:07.85 00:35.65 9:38/M
183 Jonathan Aldrich Pittsburgh PA 31 13 M 30-34 4:12:51.40 4:13:03.65 00:12.25 9:39/M
184 Ann Morris Cleveland OH 46 4 F 45-49 4:13:03.80 4:13:21.90 00:18.10 9:40/M
185 Brett Buffa North Royalton OH 35 30 M 35-39 4:13:05.20 4:13:27.30 00:22.10 9:40/M
186 Larry Roy Cincinnati OH 52 17 M 50-54 4:13:42.70 4:14:04.20 00:21.50 9:41/M
187 Barb Swedo Bloomington IN 29 9 F 25-29 4:13:59.20 4:14:24.70 00:25.50 9:42/M
188 Brian Vogel Santa Rosa CA 40 27 M 40-44 4:14:42.05 4:14:58.65 00:16.60 9:43/M
189 Nick Billock Rootstown OH 34 14 M 30-34 4:14:50.65 4:15:04.10 00:13.45 9:44/M
190 Tina King Edmond OK 41 11 F 40-44 4:14:55.95 4:15:30.55 00:34.60 9:44/M
191 Richard Hutchinson Chagrin Falls OH 47 27 M 45-49 4:15:00.40 4:15:16.85 00:16.45 9:44/M
192 Nick Ruppel Bloomington IN 28 8 M 25-29 4:15:18.60 4:15:44.25 00:25.65 9:45/M
193 Jeff Burke Stow OH 46 28 M 45-49 4:15:21.15 4:15:36.10 00:14.95 9:45/M
194 Gary Selden Jupiter FL 58 11 M 55-59 4:15:30.65 4:15:42.00 00:11.35 9:45/M
195 Gregory Kilway Stow OH 52 18 M 50-54 4:15:31.60 4:16:12.10 00:40.50 9:45/M
196 Diane Gregg Jefferson OH 49 5 F 45-49 4:15:44.80 4:15:55.55 00:10.75 9:46/M
197 Aaron Mantel North Olmsted OH 38 31 M 35-39 4:16:28.75 4:16:37.75 00:09.00 9:47/M
198 J. D. Sandfort Coppell TX 42 28 M 40-44 4:16:31.45 4:17:00.10 00:28.65 9:47/M
199 Jim Daigneau 45 29 M 45-49 4:17:04.55 4:17:22.50 00:17.95 9:49/M
200 Robert Mousley 37 32 M 35-39 4:17:42.90 4:17:56.95 00:14.05 9:50/M
Chip Gun
Place Name City Age Age Group Time Time Diff Pace
201 Julie Koehler Erie PA 27 10 F 25-29 4:17:42.90 4:18:00.15 00:17.25 9:50/M
202 David Gregory Zoar OH 38 33 M 35-39 4:17:50.85 4:18:22.00 00:31.15 9:50/M
203 Zachary Mellion Akron OH 27 9 M 25-29 4:18:08.40 4:18:38.75 00:30.35 9:51/M
204 Molly Middleton Alliance OH 34 6 F 30-34 4:18:17.85 4:18:36.50 00:18.65 9:51/M
205 Mark Schenk Akron OH 40 29 M 40-44 4:18:18.40 4:18:31.25 00:12.85 9:52/M
206 Helen Garen Fairborn OH 42 12 F 40-44 4:18:20.65 4:18:41.45 00:20.80 9:52/M
207 Justin Sarrach Livonia MI 32 15 M 30-34 4:18:21.35 4:18:48.75 00:27.40 9:52/M
208 Valerie Binns 41 13 F 40-44 4:18:22.25 4:18:54.60 00:32.35 9:52/M
209 Norbert Stawicki Westerville OH 53 19 M 50-54 4:18:24.30 4:18:35.80 00:11.50 9:52/M
210 Marlene Schum West Harrison IN 46 6 F 45-49 4:18:58.80 4:19:20.60 00:21.80 9:53/M
211 Joe Gagliardo Westlake OH 49 30 M 45-49 4:19:14.70 4:19:20.00 00:05.30 9:54/M
212 Keiko Sakai Shaker Heights OH 47 7 F 45-49 4:19:18.20 4:19:21.10 00:02.90 9:54/M
213 Bradley Painter Sentinel OK 28 10 M 25-29 4:19:34.50 4:19:54.50 00:20.00 9:54/M
214 Amy Gasser Youngstown OH 33 7 F 30-34 4:19:53.15 4:20:35.40 00:42.25 9:55/M
215 Joe Schillero Jr Cleveland OH 43 30 M 40-44 4:19:55.85 4:20:01.50 00:05.65 9:55/M
216 Mike Halkovich Northfield OH 35 34 M 35-39 4:22:23.35 4:22:57.60 00:34.25 10:01/M
217 Katherine Graham Columbus OH 29 11 F 25-29 4:22:28.85 4:22:51.55 00:22.70 10:01/M
218 Barry Cummings Avon Lake OH 46 31 M 45-49 4:22:33.10 4:23:09.55 00:36.45 10:01/M
219 Robert Helfand Beachwood OH 48 32 M 45-49 4:22:38.90 4:23:07.90 00:29.00 10:01/M
220 Emily Long Rock Creek OH 39 8 F 35-39 4:23:23.70 4:24:01.05 00:37.35 10:03/M
221 Brandon Willer Fremont OH 30 16 M 30-34 4:24:26.65 4:25:04.25 00:37.60 10:06/M
222 Bill Barker Ann Arbor MI 57 12 M 55-59 4:24:36.55 4:25:04.25 00:27.70 10:06/M
223 Karen Pysh Johnson Cleveland OH 39 9 F 35-39 4:24:48.80 4:25:02.75 00:13.95 10:06/M
224 James Andrews Columbus OH 49 33 M 45-49 4:25:25.10 4:26:27.35 01:02.25 10:08/M
225 Todd Zeid Solon OH 43 31 M 40-44 4:25:31.65 4:26:18.90 00:47.25 10:08/M
226 Thomas Schmidt Medina OH 41 32 M 40-44 4:25:44.45 4:25:51.05 00:06.60 10:09/M
227 Bryan Dardis Cleveland OH 30 17 M 30-34 4:25:54.55 4:26:37.45 00:42.90 10:09/M
228 Bill Bly Buffalo NY 52 20 M 50-54 4:26:27.30 4:26:56.45 00:29.15 10:10/M
229 Lowell Smith, Jr. Allison Park PA 48 34 M 45-49 4:26:32.15 4:26:51.45 00:19.30 10:10/M
230 Scott Lord Broadview Heights 42 33 M 40-44 4:26:48.60 4:26:56.30 00:07.70 10:11/M
231 Gregory Schilling Bloomington IN 27 11 M 25-29 4:27:08.85 4:27:19.40 00:10.55 10:12/M
232 Alison Fout Bloomington IN 27 12 F 25-29 4:27:09.05 4:27:19.50 00:10.45 10:12/M
233 Julie Erwin Memphis MI 46 8 F 45-49 4:27:11.20 4:27:51.50 00:40.30 10:12/M
234 Devon Kovi Broadview Heights 27 13 F 25-29 4:27:23.55 4:27:37.75 00:14.20 10:12/M
235 Bridget Walker North Ridgeville O41 14 F 40-44 4:27:52.70 4:28:22.50 00:29.80 10:13/M
236 Steve Anderson Columbus OH 50 21 M 50-54 4:28:14.20 4:28:59.15 00:44.95 10:14/M
237 William Merrill Twinsburg OH 47 35 M 45-49 4:28:26.10 4:29:00.35 00:34.25 10:15/M
238 Daryl Sandfort Des Plaines IL 40 34 M 40-44 4:28:33.50 4:29:02.15 00:28.65 10:15/M
239 Bob Sparacio Downers Grove IL 53 22 M 50-54 4:28:38.45 4:28:57.40 00:18.95 10:15/M
240 Gary Mink Cortland OH 51 23 M 50-54 4:29:40.70 4:30:00.60 00:19.90 10:18/M
241 Jackie Ferguson Rocky River OH 41 15 F 40-44 4:29:49.50 4:30:04.95 00:15.45 10:18/M
242 Chad Palmer Canton OH 34 18 M 30-34 4:30:45.15 4:31:05.35 00:20.20 10:20/M
243 Mike Meadows Medina OH 41 35 M 40-44 4:30:47.20 4:31:05.75 00:18.55 10:20/M
244 Matthew Ericsson Cleveland OH 32 19 M 30-34 4:31:07.70 4:31:31.70 00:24.00 10:21/M
245 Mercy Ermakov Berea OH 31 8 F 30-34 4:31:14.80 4:31:26.80 00:12.00 10:21/M
246 Tom Salamon Cleveland OH 47 36 M 45-49 4:31:46.35 4:32:11.75 00:25.40 10:22/M
247 Steve Zimo Knoxville TN 58 13 M 55-59 4:32:02.10 4:32:22.60 00:20.50 10:23/M
248 Sally Heffernan Bowling Green OH 38 10 F 35-39 4:32:33.20 4:32:50.90 00:17.70 10:24/M
249 Liz Ferro Rocky River OH 38 11 F 35-39 4:32:42.75 4:33:37.85 00:55.10 10:25/M
250 Anita Klein Akron OH 44 16 F 40-44 4:33:49.80 4:34:33.50 00:43.70 10:27/M
251 Brad Stauffer Powell OH 41 36 M 40-44 4:33:56.65 4:34:06.80 00:10.15 10:27/M
252 Paul Snyder Westerville OH 47 37 M 45-49 4:33:57.05 4:34:06.95 00:09.90 10:27/M
253 Jeff Bing Westlake OH 54 24 M 50-54 4:34:07.05 4:34:35.45 00:28.40 10:28/M
254 Julie Occhino Buffalo NY 42 17 F 40-44 4:34:10.10 4:34:35.75 00:25.65 10:28/M
255 Chuck Misja Hudson OH 58 14 M 55-59 4:34:55.70 4:35:21.95 00:26.25 10:30/M
256 Kathleen Teuscher Chardon OH 48 9 F 45-49 4:35:16.55 4:35:30.15 00:13.60 10:30/M
257 Mark Mlachak Chardon OH 50 25 M 50-54 4:35:16.90 4:35:30.40 00:13.50 10:30/M
258 Paul Layne Mentor OH 45 38 M 45-49 4:35:25.95 4:35:48.20 00:22.25 10:31/M
259 Debra Horn Beachwood OH 48 10 F 45-49 4:35:31.20 4:35:45.55 00:14.35 10:31/M
260 Keith Yoder Winchester VA 61 3 M 60-64 4:37:11.90 4:37:36.80 00:24.90 10:35/M
261 Naira Chokel Cleveland OH 44 18 F 40-44 4:37:13.35 4:37:58.50 00:45.15 10:35/M
262 Katherine Duffy 51 4 F 50-54 4:37:13.45 4:37:58.30 00:44.85 10:35/M
263 Thompson Kenneth Akron OH 70 2 M 70-99 4:37:39.05 4:37:55.35 00:16.30 10:36/M
264 Paul Healy Cleveland OH 45 39 M 45-49 4:37:43.90 4:38:41.85 00:57.95 10:36/M
265 Joy Verrusio Hollywood FL 50 5 F 50-54 4:37:45.75 4:38:21.75 00:36.00 10:36/M
266 Kurt Harsh Canton OH 55 15 M 55-59 4:38:14.70 4:38:34.60 00:19.90 10:37/M
267 Peter Slowik Oberlin OH 50 26 M 50-54 4:38:26.35 4:38:35.65 00:09.30 10:38/M
268 Kurt Kelly Richfield OH 36 35 M 35-39 4:38:43.70 4:39:27.35 00:43.65 10:38/M
269 Cheryle Ann Stallings Dover OH 64 1 F 60-64 4:38:59.30 4:39:45.50 00:46.20 10:39/M
270 Patrick Donovan New York NY 42 37 M 40-44 4:39:17.15 4:39:59.70 00:42.55 10:40/M
271 Matthew Schenz Brunswick OH 30 20 M 30-34 4:40:41.85 4:41:23.20 00:41.35 10:43/M
272 Scott Ferrari Pittsburgh PA 49 40 M 45-49 4:40:44.85 4:40:49.85 00:05.00 10:43/M
273 Elsa Dull Columbus OH 53 6 F 50-54 4:40:45.85 4:41:20.60 00:34.75 10:43/M
274 Richard Lash Strongsville OH 45 41 M 45-49 4:40:46.35 4:40:52.35 00:06.00 10:43/M
275 Michael Dowdell Akron OH 32 21 M 30-34 4:40:53.50 4:41:25.50 00:32.00 10:43/M
276 Ross Wilcock 49 42 M 45-49 4:40:57.70 4:41:31.75 00:34.05 10:43/M
277 Frank Littell 60 4 M 60-64 4:40:58.90 4:41:32.35 00:33.45 10:43/M
278 Linda Thompson Shelby NC 46 11 F 45-49 4:41:05.60 4:41:18.15 00:12.55 10:44/M
279 Michael Packard Erie PA 36 36 M 35-39 4:41:19.00 4:41:41.70 00:22.70 10:44/M
280 Eric Joe Ridgeley WV 38 37 M 35-39 4:41:19.50 4:41:41.70 00:22.20 10:44/M
281 Kathleen Alvarez Canton OH 26 14 F 25-29 4:41:32.95 4:41:57.10 00:24.15 10:45/M
282 Richard Gerber Mentor OH 36 38 M 35-39 4:41:43.65 4:42:31.10 00:47.45 10:45/M
283 Jacquelyn Gerber Mentor OH 36 12 F 35-39 4:41:44.30 4:42:31.30 00:47.00 10:45/M
284 Jerry O'Hara Willoughby OH 47 43 M 45-49 4:41:48.80 4:42:11.90 00:23.10 10:45/M
285 Michael Golombek Dearborn MI 56 16 M 55-59 4:42:15.35 4:42:42.20 00:26.85 10:46/M
286 Larry McSweeney Lakewood OH 44 38 M 40-44 4:42:27.35 4:43:22.15 00:54.80 10:47/M
287 Sherry Priesman Oak Harbor OH 41 19 F 40-44 4:43:58.45 4:44:49.10 00:50.65 10:50/M
288 Kimberly Stewart Akron OH 45 12 F 45-49 4:43:59.25 4:44:49.60 00:50.35 10:50/M
289 Michelle O'Donnell Cleveland OH 22 4 F 20-24 4:44:20.55 4:44:48.65 00:28.10 10:51/M
290 Graham Noble Welland ON 58 17 M 55-59 4:44:45.50 4:44:53.50 00:08.00 10:52/M
291 Rich Kauffman Strongsville OH 33 22 M 30-34 4:45:12.90 4:45:52.60 00:39.70 10:53/M
292 Nathaniel Maloney Burton OH 28 12 M 25-29 4:45:25.15 4:46:09.10 00:43.95 10:54/M
293 Ami Miletich Canal Fulton OH 33 9 F 30-34 4:46:38.50 4:47:09.15 00:30.65 10:56/M
294 Tim Stuthers MacEdonia OH 42 39 M 40-44 4:47:16.25 4:47:51.70 00:35.45 10:58/M
295 Paul Farrell Ann Arbor MI 41 40 M 40-44 4:47:33.75 4:48:19.60 00:45.85 10:59/M
296 Suzanne Pokerny Medina OH 40 20 F 40-44 4:48:44.15 4:49:22.70 00:38.55 11:01/M
297 Joseph Horvath Mantua OH 43 41 M 40-44 4:48:46.30 4:49:25.50 00:39.20 11:01/M
298 Joanna Wyner Solon OH 34 10 F 30-34 4:49:11.50 4:49:56.65 00:45.15 11:02/M
299 Sarah Schnell Maple Heights OH 30 11 F 30-34 4:49:20.90 4:50:00.00 00:39.10 11:03/M
300 Greg Gale Cleveland OH 37 39 M 35-39 4:50:06.75 4:50:54.90 00:48.15 11:04/M
Chip Gun
Place Name City Age Age Group Time Time Diff Pace
301 Kathleen Dickson Solon OH 31 12 F 30-34 4:51:56.50 4:52:11.60 00:15.10 11:09/M
302 Robert Updegrave Ravenswood WV 57 18 M 55-59 4:52:30.90 4:53:14.40 00:43.50 11:10/M
303 Kristin Georgi Medina OH 32 13 F 30-34 4:52:31.35 4:53:05.65 00:34.30 11:10/M
304 Chuck Maurath Wadsworth OH 56 19 M 55-59 4:54:08.65 4:54:49.65 00:41.00 11:14/M
305 Mary Ellen Hennessy-JonMadison NJ 50 7 F 50-54 4:54:24.85 4:54:43.10 00:18.25 11:14/M
306 Lauren Birmingham Stow OH 21 5 F 20-24 4:54:54.70 4:55:45.05 00:50.35 11:15/M
307 Tung Tran South Bend IN 0 2 M 0- 1 4:55:38.40 4:56:09.55 00:31.15 11:17/M
308 Scott Mawhinney Aliquippa PA 39 40 M 35-39 4:56:14.70 4:56:32.10 00:17.40 11:18/M
309 Greg McNeil Homerville OH 50 27 M 50-54 4:56:29.75 4:56:44.30 00:14.55 11:19/M
310 Terri Lassa Strongsville OH 47 13 F 45-49 4:56:49.70 4:57:36.10 00:46.40 11:20/M
311 Maria Anderson Akron OH 37 13 F 35-39 4:56:55.90 4:57:42.10 00:46.20 11:20/M
312 Jack Spinnler Frederick MD 55 20 M 55-59 4:58:09.35 4:58:22.20 00:12.85 11:23/M
313 Bryce Rapp Avon OH 37 41 M 35-39 4:58:10.45 4:59:15.55 01:05.10 11:23/M
314 Marty Povirk Franklin MI 59 21 M 55-59 4:58:12.20 4:58:37.90 00:25.70 11:23/M
315 Ryan Glowczewski Northfield OH 28 13 M 25-29 4:58:38.60 4:59:15.40 00:36.80 11:24/M
316 Guy Munn Newbury OH 50 28 M 50-54 5:01:37.10 5:02:01.40 00:24.30 11:31/M
317 Garth Griffiths New York NY 45 44 M 45-49 5:01:52.45 5:02:11.05 00:18.60 11:31/M
318 George Beckham Akron OH 49 45 M 45-49 5:02:56.20 5:03:36.20 00:40.00 11:34/M
319 Tom Foster Raleigh NC 50 29 M 50-54 5:03:34.25 5:03:44.15 00:09.90 11:35/M
320 Amy Horvat Cleveland OH 28 15 F 25-29 5:05:18.55 5:05:57.35 00:38.80 11:39/M
321 Mitchell Unger Hudson OH 31 23 M 30-34 5:07:51.20 5:08:34.00 00:42.80 11:45/M
322 Keith Gruber North Royalton OH 48 46 M 45-49 5:10:59.30 5:12:03.95 01:04.65 11:52/M
323 Michael Thibobeau Grand Blanc MI 50 30 M 50-54 5:11:41.75 5:12:30.85 00:49.10 11:54/M
324 Joel Wimbiscus Cleveland OH 33 24 M 30-34 5:13:04.85 5:13:04.85 11:57/M
325 Andrew Kopperud Hilliard OH 28 14 M 25-29 5:14:40.00 5:15:20.90 00:40.90 12:01/M
326 Shawn Keough Lakewood OH 44 42 M 40-44 5:16:29.55 5:17:25.25 00:55.70 12:05/M
327 Barbara Poppe Columbus OH 48 14 F 45-49 5:16:46.40 5:17:34.85 00:48.45 12:05/M
328 Adrian Carnie Ann Arbor MI 36 42 M 35-39 5:16:48.65 5:17:16.00 00:27.35 12:05/M
329 Tom Cully Olmsted Falls OH 46 47 M 45-49 5:16:57.50 5:17:23.45 00:25.95 12:06/M
330 Mike Fitzpatrick Pittsburgh PA 50 31 M 50-54 5:19:50.20 5:19:50.20 12:12/M
331 Richard Andera Brook Park OH 27 15 M 25-29 5:22:41.25 5:22:57.30 00:16.05 12:19/M
332 Leo McNellis South Bend IN 41 43 M 40-44 5:23:15.70 5:23:57.65 00:41.95 12:20/M
333 Karl Hiltner Hudson OH 55 22 M 55-59 5:25:29.35 5:26:09.35 00:40.00 12:25/M
334 John Kinne Oxford OH 54 32 M 50-54 5:25:54.20 5:25:54.20 12:26/M
335 Eric Redman Indianapolis IN 55 23 M 55-59 5:27:31.10 5:28:18.80 00:47.70 12:30/M
336 Mary Redman Indianapolis IN 57 1 F 55-59 5:27:31.20 5:28:18.60 00:47.40 12:30/M
337 Jerry Bruce Bedford OH 65 1 M 65-69 5:29:01.10 5:29:06.20 00:05.10 12:33/M
338 Jeanne Jakubchak Strongsville OH 51 8 F 50-54 5:30:27.70 5:31:01.20 00:33.50 12:37/M
339 Ed Nadler Ann Arbor MI 50 33 M 50-54 5:30:41.25 5:31:11.75 00:30.50 12:37/M
340 Vichai Duangjak Chardon OH 68 2 M 65-69 5:35:54.90 5:36:44.15 00:49.25 12:49/M
341 Allen Coccia Sharon PA 62 5 M 60-64 5:36:17.55 5:37:01.80 00:44.25 12:50/M
342 Lois Berkowitz Riverview MI 58 2 F 55-59 5:36:36.65 5:36:36.65 12:51/M
343 Elizabeth Wallace Bay Village OH 43 21 F 40-44 5:38:49.00 5:39:13.30 00:24.30 12:56/M
344 Roman Kordal Saint Louis MO 48 48 M 45-49 5:43:51.55 5:44:16.15 00:24.60 13:07/M
345 Robert Cairns Toledo OH 71 3 M 70-99 5:45:07.70 5:45:07.70 13:10/M
346 John Coleman Windsor ON 60 6 M 60-64 5:45:27.60 5:46:16.10 00:48.50 13:11/M
347 Jennifer Wilkinson Canal Winchester O37 14 F 35-39 5:49:33.80 5:50:09.90 00:36.10 13:20/M
348 Desiree Craig Blacksburg VA 24 6 F 20-24 5:49:42.45 5:50:13.55 00:31.10 13:21/M
349 Jud Broom Columbus OH 63 7 M 60-64 5:53:43.40 5:53:43.40 13:30/M
350 John Johnson Mahomet IL 50 34 M 50-54 5:55:07.90 5:56:13.30 01:05.40 13:33/M
351 Arthur Moore Strongsville OH 70 4 M 70-99 5:56:10.40 5:56:10.40 13:36/M
352 Jackie Whitaker Medina OH 45 15 F 45-49 5:59:00.60 5:59:07.30 00:06.70 13:42/M
353 Ken Keeling Houston TX 59 24 M 55-59 6:04:36.80 6:05:06.55 00:29.75 13:55/M
354 Richard Ostendorf Chagrin Falls OH 61 8 M 60-64 6:04:52.40 6:04:52.40 13:56/M
355 Matthew Rusek Momence IL 23 5 M 20-24 6:05:31.75 6:05:31.75 13:57/M
356 Melanie Elliott Canton OH 25 16 F 25-29 6:06:49.35 6:07:29.80 00:40.45 14:00/M
357 Joe Trask Painesville OH 72 5 M 70-99 6:08:06.85 6:08:06.85 14:03/M
358 Dave Coffee Willoughby OH 53 35 M 50-54 6:08:06.85 6:08:06.85 14:03/M
359 Frank Richnavsky Garrettsville OH 58 25 M 55-59 6:08:07.65 6:08:27.95 00:20.30 14:03/M
360 Kelly Gessner Evansville IN 28 17 F 25-29 6:13:51.05 6:14:35.00 00:43.95 14:16/M
361 Walter Kidder Akron OH 34 25 M 30-34 6:15:39.60 6:16:18.85 00:39.25 14:20/M
362 Michael Weiss Canton OH 41 44 M 40-44 6:15:46.30 6:16:19.75 00:33.45 14:21/M
363 Timothy O'Hanlon Columbus OH 61 9 M 60-64 6:18:24.85 6:18:54.90 00:30.05 14:27/M
364 Julianne Morber Akron OH 33 14 F 30-34 6:20:05.90 6:20:30.60 00:24.70 14:30/M
365 Greg Skuderin Cleveland OH 45 49 M 45-49 6:20:25.30 6:20:53.00 00:27.70 14:31/M
366 Sarah Boumphrey Chagrin Falls OH 26 18 F 25-29 6:20:39.70 6:21:18.80 00:39.10 14:32/M
367 Kathy Krupko Homeworth OH 49 16 F 45-49 6:22:45.15 6:23:18.30 00:33.15 14:37/M
368 Kate White Homeworth OH 23 7 F 20-24 6:22:45.25 6:23:18.05 00:32.80 14:37/M
369 Amy Krupko Homeworth OH 19 1 F 2-19 6:22:45.75 6:23:18.50 00:32.75 14:37/M
370 Adam Lewis Lakewood OH 33 26 M 30-34 6:25:04.20 6:25:45.20 00:41.00 14:42/M
371 James Reeve South Padre Island 65 3 M 65-69 6:32:23.45 6:32:23.45 14:59/M
372 Karen Niles Akron OH 65 1 F 65-69 6:39:29.65 6:40:19.15 00:49.50 15:15/M
373 Michael Wiedman Villa Park IL 43 45 M 40-44 6:42:58.25 6:42:58.25 15:23/M
374 Margo Schneider Chagrin Falls OH 40 22 F 40-44 6:53:09.90 6:53:09.90 15:46/M
375 David Cook Mars PA 43 46 M 40-44 6:53:51.45 6:53:51.45 15:48/M
376 Heidi Cook Mars PA 38 15 F 35-39 6:53:51.60 6:53:51.60 15:48/M
377 Michelle Robinson Gibsonia PA 43 23 F 40-44 6:53:52.20 6:53:52.20 15:48/M
378 John Niles Akron OH 55 26 M 55-59 7:02:09.15 7:02:59.80 00:50.65 16:07/M
379 Sharon Leenhouts Midland MI 50 9 F 50-54 7:04:08.20 7:04:08.20 16:11/M
380 Julia Grant Rocky River OH 59 3 F 55-59 7:08:43.05 7:08:43.05 16:22/M