Komen Akron Race for the Cure

Overall Finish List

July 29, 12


Hermes Sports & Events, Inc.
Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time Pace
1 Jeramy Patton Akron OH 1112 M 1 Top Fin 1 18:42.3 18:42.3 6:02/M
2 Dan Mormile Cuyahoga Falls OH 1097 M 2 Top Fin 1 20:15.2 20:15.2 6:32/M
3 Vincent Ciraldo Akron OH 1005 M 3 Top Fin 1 20:32.8 20:32.8 6:37/M
4 Brian Heller Akron OH 1120 M 4 Top Fin 1 20:44.1 20:44.1 6:41/M
5 Mike Kayatin North Canton OH 1032 M 5 Top Fin 1 21:36.5 21:36.5 6:58/M
6 Matthew Mapley Sagamore Hills OH 1128 M 6 Top Fin 1 22:35.6 22:35.6 7:17/M
7 Zachary Wikel Milan OH 1057 M 7 Top Fin 2 23:02.9 23:02.9 7:26/M
8 Charlie Guyton Akron OH 1082 M 8 Top Fin 2 23:47.5 23:47.5 7:40/M
9 Kyle Lewis Copley OH 1091 M 9 Top Fin 2 23:48.6 23:48.6 7:41/M
10 Benjamin Reynolds Stow OH 1010 M 10 Top Fin 1 23:53.8 23:53.8 7:42/M
11 Steve Kauffmann Copley OH 1055 M 1 0-99 2 24:06.3 24:06.3 7:46/M
12 Julie Jones Akron OH 475 F 1 Top Fin 1 24:11.0 24:11.0 7:48/M
13 Julie Greenlee Uniontown OH 1081 F 2 Top Fin 1 24:26.4 24:26.4 7:53/M
14 Matt Burns Stow OH 1064 M 2 0-99 2 24:29.7 24:29.7 7:54/M
15 Erika Stoye Anchorage AK 1103 F 3 Top Fin 1 24:34.7 24:34.7 7:55/M
16 Shelley Krampf Wadsworth OH 1043 F 4 Top Fin 1 24:49.9 24:49.9 8:00/M
17 Edgar Morales Strongsville OH 1096 M 3 0-99 2 24:54.8 24:54.8 8:02/M
18 Rich Graziosi Medina OH 1125 M 4 0-99 1 25:03.5 25:03.5 8:05/M
19 Mark Dreyer Kent OH 1006 M 5 0-99 1 25:08.0 25:08.0 8:06/M
20 Michael Taylor Akron OH 1033 M 6 0-99 1 25:40.6 25:40.6 8:17/M
21 Myra Cottrill Akron OH 1072 F 5 Top Fin 1 25:58.3 25:58.3 8:23/M
22 Marcus Winnenberg New Lexington OH 1011 M 7 0-99 1 26:05.0 26:05.0 8:25/M
23 Jennifer Zona Parma OH 1111 F 6 Top Fin 1 26:09.3 26:09.3 8:26/M
24 Marilyn Khoury Cuyahoga Falls OH 1088 F 7 Top Fin 1 26:29.5 26:29.5 8:33/M
25 Tara Colopy Tallmadge OH 1071 F 8 Top Fin 1 26:53.2 26:53.2 8:40/M
26 Stacey Zipay Akron OH 1031 F 9 Top Fin 1 26:55.3 26:55.3 8:41/M
27 Jeffrey McCready Akron OH 1133 M 8 0-99 1 27:20.5 27:22.1 8:49/M
28 Bryan Nelson Painesville OH 1009 M 9 0-99 1 27:28.0 27:40.0 8:52/M
29 Judi Plescia Parma OH 1022 F 10 Top Fin 1 27:42.5 27:42.5 8:56/M
30 Jessica Ciraldo Akron OH 1040 F 1 0-99 1 27:43.8 27:59.7 8:56/M
31 Chris Young Canton OH 1052 M 10 0-99 1 27:48.9 28:00.6 8:58/M
32 Sue Knapp Atwater OH 1089 F 2 0-99 1 28:10.6 28:15.2 9:05/M
33 Breanne Kraly Aurora OH 1020 F 3 0-99 1 28:15.4 28:25.3 9:07/M
34 Robert Degrand Stow OH 1074 M 11 0-99 2 28:17.2 28:17.2 9:07/M
35 Emily Flaherty Akron OH 1078 F 4 0-99 1 28:26.3 28:33.0 9:10/M
36 Bruno Nekic Concord OH 1056 M 12 0-99 2 28:37.2 28:37.2 9:14/M
37 Carrie MacLellan Brunswick OH 1094 F 5 0-99 1 29:01.8 29:03.0 9:22/M
38 Paula Bauer Moreland Hills OH 1053 F 6 0-99 1 29:08.6 29:12.0 9:24/M
39 Nicholas Weber Miamisburg OH 1002 F 7 0-99 1 29:11.9 29:31.2 9:25/M
40 Diane Bonfiglio Ashland OH 1028 F 8 0-99 1 29:12.7 29:12.8 9:25/M
41 Jennifer Horton Akron OH 1114 F 9 0-99 1 29:17.2 29:36.5 9:27/M
42 Craig Markin Copley OH 1007 M 13 0-99 1 29:18.2 29:36.2 9:27/M
43 Stephanie Leonardi Akron OH 1090 F 10 0-99 1 29:20.6 29:34.6 9:28/M
44 Steve Colopy Tallmadge OH 1070 M 14 0-99 1 29:23.7 29:25.1 9:29/M
45 Sarah Gartner Stow OH 1079 F 11 0-99 1 29:40.4 29:44.5 9:34/M
46 Alfred Ciraldo Akron OH 1004 M 15 0-99 1 29:41.1 29:42.3 9:35/M
47 Rich Perrenoud Louisville OH 1012 M 16 0-99 1 29:46.0 29:52.8 9:36/M
48 Amy Hlad Medina OH 477 F 12 0-99 1 29:52.8 30:12.1 9:38/M
49 Lynn Snodgrass Medina OH 1036 F 13 0-99 1 29:53.0 30:03.2 9:38/M
50 Jessica Weber Miamisburg OH 1024 F 14 0-99 1 29:53.4 30:11.7 9:38/M
51 Scott Perrine Medina OH 1130 M 17 0-99 1 29:57.4 30:18.2 9:40/M
52 Kristin Lenington Mogadore OH 1027 F 15 0-99 1 30:17.6 30:27.3 9:46/M
53 Sarah Markin Copley OH 1041 F 16 0-99 1 30:26.7 30:39.2 9:49/M
54 Lauren Terihay Medina OH 1104 F 17 0-99 1 30:26.8 30:30.9 9:49/M
55 Allie Ciraldo Akron OH 1039 F 18 0-99 1 30:29.6 30:30.1 9:50/M
56 Jennifer Sprafka Solon OH 1102 F 19 0-99 1 30:33.3 30:35.2 9:51/M
57 Gabby Nuzzi Akron OH 1037 F 20 0-99 1 31:01.5 31:04.1 10:00/M
58 John Koterba Stow OH 1051 M 18 0-99 1 31:02.3 31:10.3 10:01/M
59 Natasha Gasper Akron OH 1136 F 21 0-99 1 31:02.8 31:18.3 10:01/M
60 Kristen Domke Brookville OH 1075 F 22 0-99 1 31:18.6 31:20.6 10:06/M
61 Rebecca Plescia Parma OH 1023 F 23 0-99 1 31:28.9 31:28.9 10:09/M
62 Raechelle Speaker Akron OH 1121 F 24 0-99 1 31:37.7 31:45.9 10:12/M
63 Tina Depietro Akron OH 1118 F 25 0-99 1 31:38.2 31:45.8 10:12/M
64 Kelly Skidmore Akron OH 1101 F 26 0-99 1 31:38.7 31:43.9 10:12/M
65 Amanda Hall Lorain OH 1084 F 27 0-99 1 31:38.7 31:46.6 10:12/M
66 Ed Laukiavich Eastlake OH 1054 M 19 0-99 2 31:52.2 31:52.2 10:17/M
67 Cindy Warzinski North Canton OH 1107 F 28 0-99 1 31:57.5 32:08.9 10:18/M
68 Brandt Keckler Rosenberg TX 1087 M 20 0-99 2 31:58.1 31:58.1 10:19/M
69 Wilson Lewis Copley OH 1092 M 21 0-99 2 31:58.8 32:12.2 10:19/M
70 Jamie Johnston Broadview Heights OH 1086 F 29 0-99 1 31:59.5 32:01.3 10:19/M
71 Ryan White Akron OH 1110 M 22 0-99 1 32:00.8 32:32.6 10:19/M
72 Jaret Coffman Burbank OH 1067 M 23 0-99 2 32:11.2 32:34.2 10:23/M
73 Ronijo Burns Stow OH 1065 F 30 0-99 1 32:18.2 32:27.1 10:25/M
74 David Schroeder Akron OH 1100 M 24 0-99 2 32:34.7 32:41.7 10:30/M
75 Ashley Repp Spencer OH 1014 F 31 0-99 1 32:38.8 32:44.4 10:32/M
76 Carol Chapin Hudson OH 1066 F 32 0-99 1 32:57.0 33:00.0 10:38/M
77 James Hall Akron OH 1117 M 25 0-99 1 33:07.1 33:07.4 10:41/M
78 Jennifer Hofacre Sagamore Hills OH 1127 F 33 0-99 1 33:09.8 33:17.4 10:42/M
79 Tracy Coffman Burbank OH 1069 F 34 0-99 1 33:20.3 33:43.5 10:45/M
80 Jamie Tropkoff Wadsworth OH 1042 F 35 0-99 1 33:34.1 33:47.2 10:50/M
81 Samantha Downing North Canton OH 1076 F 36 0-99 1 33:51.6 34:03.2 10:55/M
82 Windy Lewis Copley OH 1093 F 37 0-99 1 34:02.6 34:16.1 10:59/M
83 Stacy Mulheim Canton OH 1098 F 38 0-99 1 34:06.4 34:18.1 11:00/M
84 Shawna McCready Akron OH 1134 F 39 0-99 1 34:10.8 34:12.6 11:01/M
85 Walisa Dickson Brunswick OH 1126 F 40 0-99 1 34:28.6 34:36.6 11:07/M
86 Angela Barth Burbank OH 1129 F 41 0-99 1 34:46.6 35:09.7 11:13/M
87 Cynthia Weinstein Copley OH 474 F 42 0-99 1 35:12.4 35:26.2 11:21/M
88 Theresa Khoury Cuyahoga Falls OH 1116 F 43 0-99 1 35:12.8 35:15.8 11:21/M
89 Ronni Morrison Akron OH 1045 F 44 0-99 1 35:32.2 35:42.4 11:28/M
90 Renee Wagner Akron OH 1106 F 45 0-99 1 35:59.8 36:15.1 11:36/M
91 Jon Coffman Burbank OH 1068 M 26 0-99 2 36:19.5 36:42.3 11:43/M
92 Emily Mogen Cuyahoga Falls OH 1135 F 46 0-99 1 37:24.8 37:41.7 12:04/M
93 Dan Guyton Akron OH 1083 M 27 0-99 2 38:40.8 38:44.6 12:28/M
94 Jennifer Glover` Medina OH 1080 F 47 0-99 1 38:57.3 39:14.5 12:34/M
95 Jolee Hatfield-King Toledo OH 1050 F 48 0-99 1 39:58.6 40:13.1 12:54/M
96 Stacey Young Uniontown OH 1025 F 49 0-99 1 39:58.6 40:13.0 12:54/M
97 Lori King Toledo OH 1029 F 50 0-99 1 39:58.8 40:13.2 12:54/M
98 William Burch Canton OH 1115 M 28 0-99 1 41:48.6 41:58.0 13:29/M
99 Debbie Perrenoud Louisville OH 1049 F 51 0-99 1 42:03.2 42:12.3 13:34/M
100 Lindsay Kaneas North Canton OH 1016 F 52 0-99 1 42:16.5 42:35.3 13:38/M
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time Pace
101 Jennifer Baugher Akron OH 1003 F 53 0-99 1 42:47.3 43:15.4 13:48/M
102 Quinn Hatfield-King Toledo OH 1047 F 54 0-99 1 45:13.7 45:28.0 14:35/M
103 Dana Hatfield Toledo OH 1046 F 55 0-99 1 45:14.0 45:48.9 14:35/M
104 Shannon Cannon Grafton OH 1119 F 56 0-99 1 51:15.4 51:23.6 16:32/M
105 Barbara Brown Akron OH 1013 F 57 0-99 1 51:35.4 53:53.1 16:38/M
106 Maria Jose Torres-Palsa Toledo OH 1105 F 58 0-99 1 54:54.3 57:18.6 17:43/M
107 Chris Palsa Bellevue OH 476 F 59 0-99 1 54:54.7 57:18.6 17:43/M
108 Ayaka Coffman Akron OH 1132 F 60 0-99 1 55:03.1 55:25.6 17:45/M
109 Tony Coffman Akron OH 1131 M 29 0-99 1 55:03.3 55:25.5 17:45/M
110 Mike Cramer Pittsburgh PA 1058 M 30 0-99 2 1:02:51.1 1:07:21.3 20:16/M
111 Charmaine Holland Garfield Hts OH 1085 F 61 0-99 1 1:02:52.2 1:02:52.2 20:17/M
112 Angie Oglesby Maple Heights OH 1099 F 62 0-99 1 1:02:52.9 1:02:52.9 20:17/M
113 Josh Marks Canton OH 1059 M 31 0-99 2 1:06:16.2 1:10:57.4 21:23/M
114 Marguerite Murphy Akron OH 1113 F 63 0-99 1 1:08:03.6 1:08:03.6 21:57/M