Men: 0- 1 2-12 13-14 15-16 17-18 19-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-99
Women: 0- 1 2-12 13-14 15-16 17-18 19-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-99
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Rick Bement Columbia Station O 22 1 15:44.8 3:09/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Brian Gallagher Westlake OH 0 32 18:03.2 3:37/K 2 Nick Meeson 0 38 18:23.4 3:41/K 3 Casey Meeson 0 49 18:51.7 3:46/K 4 Paul Verga Lakewod OH 0 57 19:13.0 3:51/K 5 Jacob Toole Lakewood OH 0 74 19:38.5 3:56/K 6 Ricky Hiles Lakewood OH 0 88 20:11.1 4:02/K 7 Mike Andreani 0 96 20:29.9 4:06/K 8 Jon Zappala 0 146 21:46.4 4:21/K 9 Tony Sclimenti 0 150 22:02.4 4:24/K 10 Pat Joyce Lakewood OH 0 162 22:28.4 4:30/K 11 Adam Hdlicka 0 163 22:32.2 4:30/K 12 Peter Malonis Lakewood OH 0 164 22:33.6 4:31/K 13 Reid Fitzgerald 0 165 22:37.4 4:31/K 14 Dave Shaw Lakewood OHIO 0 177 22:52.4 4:34/K 15 Willie Wirtz 0 196 23:53.3 4:47/K 16 Jacob Ott 0 199 23:58.4 4:48/K 17 kevin Lenahan 0 201 24:07.1 4:49/K 18 Wes Paquette 0 205 24:12.8 4:50/K 19 Josh Rolli 0 206 24:14.7 4:51/K 20 Lee Trash 0 213 24:36.1 4:55/K 21 Adam Harry 0 217 24:40.5 4:56/K 22 Liam McDonald 0 218 24:41.3 4:56/K 23 Marc Canovale 0 235 25:53.6 5:11/K 24 Ryan Walsh Baltimore MD 0 236 25:54.4 5:11/K 25 Chris Murrett Lakewood OH 0 237 25:55.0 5:11/K 26 Serafiis Garcia 0 248 26:46.6 5:21/K 27 Ben Gallovic Lakewood OH 0 251 27:02.5 5:24/K 28 Sam Debaltzo 0 255 27:46.6 5:33/K 29 Spudd Potator 0 269 30:17.8 6:03/K 30 Spudd Potatoe 0 270 30:19.0 6:04/K 31 Spudd Potato 0 280 33:28.0 6:42/K 32 Participant 499 0 284 37:15.6 7:27/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Timmy Danelon 12 106 20:54.9 4:11/K 2 Whit Wismar 12 107 20:55.8 4:11/K 3 Joe Can Bolderan 12 111 21:00.4 4:12/K 4 Aaron Moore Columbus OH 12 114 21:11.5 4:14/K 5 Justin Housley Avon Lake OH 11 124 21:28.6 4:18/K 6 Mike Griffith Baltimore MD 10 142 21:44.4 4:21/K 7 Brad Pochatek 12 154 22:13.4 4:27/K 8 Kyle Thomas 12 198 23:58.0 4:48/K 9 Daniel D'Amico 12 214 24:37.5 4:55/K 10 Nick Wilson 12 215 24:38.3 4:56/K 11 Daniel Thomas 11 223 25:06.6 5:01/K 12 Matthew Lockyer Cleveland OHIO 12 224 25:07.1 5:01/K 13 Sam Slinluff 11 226 25:12.8 5:02/K 14 Jimmy Hartig 12 229 25:31.1 5:06/K 15 Chris Ohliger 11 234 25:52.8 5:10/K 16 Christopher Rednour 12 238 25:57.0 5:11/K 17 Steve Tome 12 242 26:10.5 5:14/K 18 Erik Eggert 12 243 26:15.5 5:15/K 19 Eric Goots 11 244 26:19.7 5:16/K 20 Casey Miller 12 246 26:26.6 5:17/K 21 Nicholas Jammah 12 247 26:38.6 5:20/K 22 Nick Kasicky 11 253 27:37.6 5:31/K 23 Cole Mathis 11 256 27:51.1 5:34/K 24 Austin Friel 12 257 27:57.4 5:35/K 25 Kevin Gibbons 10 258 27:58.2 5:36/K 26 Patrick Gibbons Ellicott City MD 12 268 30:00.5 6:00/K 27 Emilio Jarufe 12 278 32:43.2 6:33/K 28 Matt Zahnke 12 281 34:18.0 6:52/K 29 Chris Welsh 12 285 37:45.7 7:33/K 30 Mat Bradanick 12 287 42:15.7 8:27/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Daniel Bullard North Olmsted OH 14 12 17:03.7 3:25/K 2 Dustin Thomas 14 25 17:48.4 3:34/K 3 Stephen Miles Fairview Park OH 14 30 17:59.3 3:36/K 4 Colby Alexander Strongsville OH 14 35 18:16.4 3:39/K 5 Kyle Miller Medina OH 14 40 18:31.5 3:42/K 6 Michael Carroll Lakewood OH 14 45 18:45.4 3:45/K 7 Bill Whitmore Rocky River OH 14 51 18:54.8 3:47/K 8 Logan Fannin 14 58 19:16.0 3:51/K 9 Dan Riley 14 60 19:18.3 3:52/K 10 Benjamin Eggert Valley City Oh 4428 14 61 19:19.0 3:52/K 11 Jordan Lang 14 62 19:19.5 3:52/K 12 Joey Lucchesi Westlake OH 14 63 19:20.7 3:52/K 13 Christopher Charlillo 14 64 19:22.5 3:52/K 14 Cody McClacherty 13 75 19:39.1 3:56/K 15 Drew Myers 14 80 19:58.9 4:00/K 16 Tyler O'Connell Litchfield 13 101 20:44.2 4:09/K 17 John Rodriguez 13 102 20:50.0 4:10/K 18 Ian Hunt Valley City Oh 4428 13 109 20:57.3 4:11/K 19 Mike Arnold Atlanta GA 13 119 21:22.5 4:16/K 20 Peter Palumbo Chagrin Falls OH 14 121 21:26.7 4:17/K 21 Pat Cully Olmsted Township O 14 122 21:27.3 4:17/K 22 Jacob Plumber 13 125 21:29.0 4:18/K 23 Mark Rednour 14 127 21:30.3 4:18/K 24 Tony Lucchasi 14 136 21:37.5 4:19/K 25 Andrew Ventura 14 140 21:42.7 4:20/K 26 Kevin Souocool 14 144 21:45.4 4:21/K 27 Martin Arlinghaus 13 151 22:06.8 4:25/K 28 Brad Bornancin 13 158 22:17.6 4:27/K 29 Stephen Seldon 14 159 22:19.1 4:28/K 30 Ben Kasberg 13 160 22:21.1 4:28/K 31 Garrett McGrail 13 167 22:40.4 4:32/K 32 Ken Wright Bel Air MD 14 168 22:46.2 4:33/K 33 Shawn Cordes 14 170 22:47.3 4:33/K 34 Mathew Dougherty 13 171 22:48.1 4:34/K 35 Evan Crowell Avon Lake OH 14 174 22:50.6 4:34/K 36 Ryan Lockyer Cleveland OH 14 179 22:56.2 4:35/K 37 Mark Bower 13 182 23:03.3 4:37/K 38 Matthew Sundberg 14 184 23:10.4 4:38/K 39 Peter Azzinaro 13 185 23:14.0 4:39/K 40 Cameron Popik 13 186 23:18.0 4:40/K 41 Keith Novarese 13 202 24:08.3 4:50/K 42 Mike Hegarty 14 208 24:21.9 4:52/K 43 Ryan Vasel 13 210 24:30.6 4:54/K 44 Austin Mathis Valley City Oh 4428 14 211 24:31.6 4:54/K 45 Joshua Robb 13 212 24:35.3 4:55/K 46 Michael Vbidimar 14 216 24:38.9 4:56/K 47 Jon Mohrbach 13 219 24:49.2 4:58/K 48 Daniel Robesto 13 220 24:52.4 4:58/K 49 Bobby Barta 13 230 25:37.2 5:07/K 50 Zack Miller 13 231 25:37.7 5:07/K 51 Nick Bereznay 13 245 26:21.4 5:16/K 52 Robby Thrall 14 252 27:31.4 5:30/K 53 Jeff MacKy 13 254 27:44.5 5:33/K 54 Adam Campbell 13 259 28:10.7 5:38/K 55 Sam Rauser 13 267 29:54.9 5:59/K 56 Kevin Lauver 13 272 30:39.3 6:08/K 57 Arian Vanderpar 13 274 31:02.6 6:12/K 58 Levi Mohaz 13 275 31:03.3 6:13/K 59 Thomas Mooney 13 276 31:44.4 6:21/K 60 Joshua Frederick 13 277 32:32.4 6:30/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Brian Gallagher Westlake OH 16 4 16:22.2 3:16/K 2 Nathan Lieb 15 13 17:11.1 3:26/K 3 Dave Baiko 15 17 17:21.2 3:28/K 4 Jamie Rotder 16 20 17:36.7 3:31/K 5 Brian Lowe 16 22 17:43.2 3:33/K 6 Christian Gilbertson Middleburg Heights 16 29 17:53.0 3:35/K 7 Matt O'Connor 15 33 18:05.0 3:37/K 8 Alex Kearney 15 36 18:20.9 3:40/K 9 Jc Krystowski 16 41 18:37.5 3:43/K 10 Jordan Lentz 15 42 18:38.2 3:44/K 11 Kyle Cramer 16 44 18:39.6 3:44/K 12 James Gross 16 46 18:49.0 3:46/K 13 Jimmy Hoppel 16 53 19:06.2 3:49/K 14 Peter Miles Fairview Park OH 15 56 19:11.5 3:50/K 15 Will Rial 15 65 19:23.1 3:53/K 16 Travis Missler 15 67 19:27.2 3:53/K 17 Cameron Rhein 16 69 19:31.5 3:54/K 18 Anthony Cajka Medina OH 15 71 19:36.6 3:55/K 19 Jacob Nelson Newark OH 16 73 19:38.0 3:56/K 20 Carl Russo 16 81 19:59.3 4:00/K 21 Jonathan Dewitt 15 83 20:00.2 4:00/K 22 Brendan Talarek 16 84 20:00.6 4:00/K 23 Sean Stefancin Cleveland OH 16 89 20:14.1 4:03/K 24 Anthony Kasicky 16 90 20:15.1 4:03/K 25 Zach Laskowski 15 91 20:16.1 4:03/K 26 Bob Carroll 16 92 20:17.1 4:03/K 27 Brian Scanlon Jr. 15 94 20:23.7 4:05/K 28 Jacob Slingluff Chesterland OH 15 99 20:35.0 4:07/K 29 Brendan O'Shaughnessy 15 100 20:43.7 4:09/K 30 Nick Kasberg 16 104 20:53.6 4:11/K 31 Paul Klinger 15 108 20:56.5 4:11/K 32 Colby Popik 16 113 21:07.4 4:13/K 33 Kevin Klonewski 16 117 21:16.8 4:15/K 34 Chad Carmichael 15 118 21:22.0 4:16/K 35 Erik Syverson 15 120 21:23.2 4:17/K 36 Rob Hundt North Olmsted OH 16 128 21:30.7 4:18/K 37 Robert Wolf 15 129 21:31.1 4:18/K 38 Adam Deguire 15 130 21:31.5 4:18/K 39 Mike Hach 15 132 21:32.4 4:18/K 40 Corey Barnes Strongsville OHIO 15 135 21:36.5 4:19/K 41 Matt Siegel 16 137 21:38.6 4:20/K 42 Jj Zakelj 15 138 21:41.3 4:20/K 43 Andy Pipak Fairview Park OH 15 139 21:42.3 4:20/K 44 Joe Decapite North Ridgeville O 16 145 21:45.9 4:21/K 45 Matt Mohrbach 16 148 21:48.9 4:22/K 46 Kevin Stauffer Cleveland Heights 15 149 21:57.0 4:23/K 47 Jonathan Christ 15 156 22:15.2 4:27/K 48 Tim Florencki 16 183 23:04.3 4:37/K 49 Raymond Purgert 15 191 23:40.7 4:44/K 50 Matt Turoczi 16 193 23:42.4 4:44/K 51 Dan Joyce Rocky River OH 16 232 25:41.4 5:08/K 52 Terry Hyland Lakewood OH 16 240 26:00.8 5:12/K 53 Tyler Ahlers Valley City OH 15 249 26:54.5 5:23/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Patrick Souacool 18 3 16:21.6 3:16/K 2 Ken Sullivan 17 5 16:22.6 3:16/K 3 Alex Miller 17 7 16:41.0 3:20/K 4 Matt Dieterich 18 11 16:51.2 3:22/K 5 Tom Kozlowski 17 15 17:12.5 3:26/K 6 George Gothot 17 19 17:35.6 3:31/K 7 Bruce Sundberg Fairview Park OH 17 21 17:42.0 3:32/K 8 Cody Thomas North Olmsted OH 17 23 17:44.5 3:33/K 9 Christopher Rolland 17 28 17:52.0 3:34/K 10 Ivo Tzuetkokv 17 37 18:22.8 3:40/K 11 Bryan Corbin Medina OH 18 39 18:27.4 3:41/K 12 Mark Swiderski Olmsted Twp. OH 17 47 18:49.4 3:46/K 13 Jeff Hanwell Fairview Park OH 17 48 18:50.6 3:46/K 14 Pat Louis 17 50 18:52.3 3:46/K 15 Nick Edmonds 17 55 19:10.1 3:50/K 16 Adam Carver Medina OH 17 70 19:35.1 3:55/K 17 John Autall 17 72 19:37.3 3:55/K 18 Brian Cully 17 76 19:44.1 3:57/K 19 Steve Wentz 18 77 19:46.4 3:57/K 20 Cory Landis 17 82 19:59.8 4:00/K 21 Chris Kobe 17 86 20:01.6 4:00/K 22 Matt Kurz 18 93 20:21.1 4:04/K 23 Kyle Kiffer 18 95 20:28.7 4:06/K 24 Peter Larson Westlake OH 17 98 20:33.0 4:07/K 25 Joe Kloscack 17 105 20:54.1 4:11/K 26 Jeff Jeziorski North Olmsted OH 18 112 21:03.5 4:13/K 27 Mike Williams 18 115 21:14.0 4:15/K 28 Louis Sterrett 17 116 21:14.5 4:15/K 29 Vince Hyland Lakewood OH 18 161 22:23.6 4:29/K 30 Todd Shaw Lakewood OH 18 173 22:50.0 4:34/K 31 George Radzyminski 18 181 23:01.1 4:36/K 32 Chris Schmidt Medina OH 18 190 23:40.1 4:44/K 33 Josh Seither 17 225 25:11.1 5:02/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Dj Hanigosky 19 2 16:07.1 3:13/K 2 Daniel Wade Berea OH 20 8 16:41.6 3:20/K 3 Mike Groholy 19 16 17:19.7 3:28/K 4 Jason Zangmeister Columbus OH 19 27 17:50.3 3:34/K 5 Jason Bazilevich 19 123 21:28.2 4:18/K 6 Michael Hyland Lakewood OH 20 126 21:29.5 4:18/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Gary Williams Westerville OH 23 14 17:11.7 3:26/K 2 Shane Sullivan 25 18 17:33.8 3:31/K 3 Chris Crawford Parma OH 21 178 22:54.1 4:35/K 4 Marco Barbeo 24 265 29:13.2 5:51/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Dan Crandall Lakewood OH 30 143 21:44.9 4:21/K 2 Ben Wollenburg North Olmsted OH 28 169 22:46.7 4:33/K 3 Eric Drap 29 172 22:49.1 4:34/K 4 Keith Moeller 30 176 22:51.6 4:34/K 5 Jeremy Negry 26 273 30:57.3 6:11/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Frank Pattison North Olmsted OH 34 6 16:38.0 3:20/K 2 Mike Pizmont 31 26 17:48.8 3:34/K 3 Jason Hendticks 33 87 20:09.2 4:02/K 4 Reade Allen Kent OH 35 97 20:32.3 4:06/K 5 David Caldwell Cleveland Heights 34 204 24:12.0 4:50/K 6 Damion Lazzara 31 260 28:28.1 5:42/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Edward Hanson 40 10 16:50.6 3:22/K 2 Tom Maloney Cleveland OH 40 24 17:45.3 3:33/K 3 Dave Binder Cleveland OH 37 66 19:26.1 3:53/K 4 Steve Willkom 38 110 20:58.0 4:12/K 5 John Syrowski Amherst OH 40 152 22:08.9 4:26/K 6 Dave Covell North Olmsted OH 40 180 22:58.9 4:36/K 7 Douog Carter 36 187 23:25.4 4:41/K 8 Chuck Hollingsworth 36 261 28:35.9 5:43/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Ron Dorfeld Brunswick OH 41 9 16:45.6 3:21/K 2 Steve Stahl Beachwood OHIO 41 31 18:02.0 3:36/K 3 Scott Zubricky Lakewood OH 44 43 18:38.9 3:44/K 4 Neil Dostal Lakewood OH 44 59 19:17.7 3:51/K 5 Tim Nowak 45 78 19:53.8 3:59/K 6 Kevin Smith Willoughby OH 42 131 21:31.9 4:18/K 7 Kevin Missler New London OH 44 155 22:14.5 4:27/K 8 Patrick Moner 42 157 22:16.8 4:27/K 9 Kevin Cramer Newlondon OH 43 175 22:51.1 4:34/K 10 Tim Gut 44 207 24:20.8 4:52/K 11 Shawn Keough Lakewood OH 42 209 24:26.5 4:53/K 12 Dan Hannan 42 233 25:43.9 5:09/K 13 Tim Ohliger 45 239 25:57.8 5:11/K 14 David Rhein Cleveland OH 45 264 29:06.9 5:49/K 15 John Bradanick 42 282 34:18.6 6:52/K 16 Charles Young 45 283 35:36.5 7:07/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Steve Babson Bay Village OH 50 34 18:14.8 3:39/K 2 Thom Yantek Cleveland Heights 49 52 19:04.5 3:49/K 3 Greg Louis Westlake OHIO 48 54 19:07.8 3:49/K 4 Joe Gagliardo Westlake OH 47 68 19:29.8 3:54/K 5 Greg Landis 49 85 20:01.1 4:00/K 6 Dan Kovijanich Richmond Heights O 46 134 21:35.5 4:19/K 7 Roy Heger Medina OH 50 153 22:11.3 4:26/K 8 Ken Mohrbach 46 188 23:26.5 4:41/K 9 Jack Beacon 47 189 23:31.5 4:42/K 10 Andrew Holtzhauser Rocky River OH 46 194 23:46.1 4:45/K 11 George Trask 46 200 24:04.1 4:49/K 12 Ed Moore 47 203 24:11.0 4:50/K 13 Don Grisa Avon OH 47 221 24:59.5 5:00/K 14 William Adams North Olmsted OH 46 222 25:06.1 5:01/K 15 Jamie Lauver 46 227 25:16.5 5:03/K 16 Tom Mitchell Akron OH 46 241 26:02.9 5:12/K 17 Joseph Terwoord 50 250 27:01.1 5:24/K 18 Bill Schwinn 46 263 29:06.2 5:49/K 19 Rick Smith Grove City OH 47 266 29:49.1 5:58/K 20 Scott Welsh North Olmsted OH 48 286 37:46.2 7:33/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Ben Roberts 51 79 19:54.6 3:59/K 2 John Kiczeic 51 133 21:33.5 4:19/K 3 Jim Lamneck 55 192 23:41.5 4:44/K 4 Gary Underwood Middleburg Hts OH 51 195 23:52.1 4:46/K 5 Garth McGrail 52 228 25:27.0 5:05/K 6 Paul Williams Dublin OH 54 288 42:20.1 8:28/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Fred Corpuz Strongsville OH 57 103 20:51.9 4:10/K 2 William Burkley Parma OH 60 141 21:43.3 4:21/K 3 Terry Wandt Strongsville OHIO 60 197 23:54.2 4:47/K 4 Gary Fix Rocky River Ohio 58 279 32:50.7 6:34/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Ken Neuzil North Olmsted OH 61 147 21:47.8 4:21/K 2 Pete Gligor 64 166 22:38.3 4:32/K 3 John Mortensen Brookpark OHIO 70 262 28:52.6 5:46/K 4 Matt Norris Olmsted Falls OH 77 271 30:21.9 6:04/K
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Tara Gruskiewicz 24 1 19:24.5 3:53/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Taylor Hunt 0 176 32:30.9 6:30/K 2 Kristin Duprey 0 180 33:10.9 6:38/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Philippa Dixon 12 52 23:42.6 4:44/K 2 Emily Veltnen 10 57 23:53.0 4:47/K 3 Rachel Slingluff Chesterland OH 11 60 23:57.2 4:47/K 4 Deven Karn 12 61 24:07.1 4:49/K 5 Rachel Zacharias 12 70 24:26.5 4:53/K 6 Jessica Slingluff Chesterland OH 11 106 26:10.5 5:14/K 7 Dani Schwinn 12 122 27:03.9 5:25/K 8 Tiffany Allen Medina OH 12 148 28:52.6 5:46/K 9 Cayla Asvestas 12 151 29:00.9 5:48/K 10 Emily Clark 12 163 30:19.1 6:04/K 11 Sarah Adams Willoughby Hills O 12 177 32:32.1 6:30/K 12 Rebecca Kasiday 12 184 33:55.1 6:47/K 13 Frankie Scarl 12 187 34:50.3 6:58/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Maddie Chambers Westlake OH 13 21 21:21.8 4:16/K 2 Emily Ohliger Amherst OH 14 24 21:39.5 4:20/K 3 Jessica Zangmeister 14 36 22:29.7 4:30/K 4 Colby Asmus 14 38 22:31.1 4:30/K 5 Hannah Evans Lakewood OH 14 41 22:37.1 4:31/K 6 Mary Whitmore Rocky River OH 13 43 22:42.1 4:32/K 7 Emily Michelich 14 45 22:58.0 4:36/K 8 Lerghann Giriunas 13 59 23:56.0 4:47/K 9 Jordan Sowecke 13 67 24:24.7 4:53/K 10 Jill Klatt North Olmsted OH 13 77 24:57.8 4:59/K 11 Alice Schwinn 13 78 25:02.0 5:00/K 12 Melina Yagel Valley City Oh 4428 13 81 25:10.4 5:02/K 13 Alex Goots North Olmsted OH 13 85 25:14.3 5:03/K 14 Christine Corrigan 14 87 25:15.4 5:03/K 15 Candice Allen Kent OH 13 89 25:17.9 5:03/K 16 Vikkie Lee 14 90 25:20.9 5:04/K 17 Madeline Fox 14 92 25:26.4 5:05/K 18 Alison Personen 14 98 25:55.6 5:11/K 19 Mary Beth Milchen 14 100 25:59.0 5:12/K 20 Erin Boyle 14 101 25:59.6 5:12/K 21 Danielle Stefanski 13 102 26:00.7 5:12/K 22 Shannon Welch Westlake OH 14 104 26:04.1 5:13/K 23 Sarah Martyrowski 13 110 26:16.0 5:15/K 24 Lenae Horvath 13 115 26:48.4 5:22/K 25 Tia Porvasic 13 116 26:50.7 5:22/K 26 Shaina Kovatch 14 118 26:56.4 5:23/K 27 Lauren Vojacek 14 119 26:58.7 5:24/K 28 Kayla Mason 13 128 27:17.5 5:27/K 29 Jessica Cooper 14 130 27:23.7 5:29/K 30 Holly Wendell Homerville OH 13 132 27:29.1 5:30/K 31 Emma Pacllhofer 13 136 27:41.4 5:32/K 32 Kaitlyn Kisiday 14 140 28:06.2 5:37/K 33 Kayla Richmond 13 142 28:17.0 5:39/K 34 Vanessa Gut 13 143 28:17.8 5:39/K 35 Alicia Perkins 14 145 28:34.7 5:43/K 36 Daniella Chambers 13 150 28:59.4 5:48/K 37 Stephanie Grealis 13 159 29:57.0 5:59/K 38 Aliana Geisen 13 164 30:22.0 6:04/K 39 Angela Delsanter 14 167 30:41.7 6:08/K 40 Mary Jo Reddy Cleveland OH 13 181 33:41.0 6:44/K 41 Victoria Jarufe 14 182 33:42.8 6:44/K 42 Lindsey Kronz 14 183 33:54.1 6:47/K 43 Kirsten Ressel 13 190 35:02.4 7:00/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Karen Souacool 16 7 20:37.4 4:07/K 2 Amy Giriunas Litchfield OH 16 10 20:56.8 4:11/K 3 Brittany Busse North Olmsted OH 15 13 21:00.2 4:12/K 4 Nicole Georgalis 15 16 21:10.6 4:14/K 5 Malory Weber 16 17 21:15.4 4:15/K 6 Alex Helfrich 15 25 21:42.9 4:20/K 7 Andria Bazilevich 15 28 21:54.6 4:23/K 8 Amy Kormode 16 30 22:02.9 4:24/K 9 Claire Ellins Fairview Park OH 16 33 22:21.7 4:28/K 10 Kara Heitman 15 34 22:22.7 4:28/K 11 Claire Conway 16 35 22:28.5 4:30/K 12 Alyssa Molnar Avon Lake OH 15 37 22:30.1 4:30/K 13 Kellie Johnson 16 39 22:32.1 4:30/K 14 Samantha Vraja Valley City 16 42 22:37.7 4:31/K 15 Maggie Snyder 16 49 23:28.5 4:42/K 16 Julie Kotesovec Litchfield OH 15 51 23:39.2 4:44/K 17 Kaely Lauver 15 53 23:43.8 4:45/K 18 Valerie Litchney 15 55 23:45.7 4:45/K 19 Amelia Esber Cleveland OH 16 58 23:55.0 4:47/K 20 Anne Johnson Elkridge MD 15 63 24:16.2 4:51/K 21 Christina Litchney 15 65 24:17.7 4:51/K 22 Bridget Conway 16 66 24:24.2 4:53/K 23 Kabri Uusleer 16 72 24:29.7 4:54/K 24 Kristin Sliger 16 73 24:32.5 4:54/K 25 Alicia Riedel Elyria OH 15 84 25:12.3 5:02/K 26 Caroline Seroka 15 86 25:14.7 5:03/K 27 Kelli Meneke 15 94 25:38.8 5:08/K 28 Avery Rogers 16 95 25:41.0 5:08/K 29 Amy Grisa Avon OH 15 96 25:50.6 5:10/K 30 Caralyn Doerge Medina OH 16 107 26:11.4 5:14/K 31 Morgan Pohatek 15 109 26:15.4 5:15/K 32 Samantha Porvasnik 15 111 26:16.5 5:15/K 33 Melissa Bartell 15 113 26:18.4 5:16/K 34 Michelle Smith Lakewood OH 15 117 26:55.0 5:23/K 35 Taylor Mohnickey 16 126 27:10.6 5:26/K 36 Amy Tracey 16 134 27:39.2 5:32/K 37 Danielle Koval 15 138 27:45.6 5:33/K 38 Sarah Schlicker 15 139 27:57.6 5:35/K 39 Noreen Lucic 16 144 28:20.1 5:40/K 40 Heather Halbig 16 149 28:53.1 5:47/K 41 Genna Schwartz 16 154 29:12.9 5:50/K 42 Denise Kraus 16 158 29:55.2 5:59/K 43 Alexa Sison 15 165 30:25.9 6:05/K 44 Charlotte Petric 15 168 30:46.5 6:09/K 45 Stephanie Rienzi 16 169 30:48.5 6:10/K 46 Elyse Glowacki 16 172 31:26.7 6:17/K 47 Ashley Sroka 15 188 34:50.7 6:58/K 48 Callan Foster 15 191 35:06.3 7:01/K 49 Samantha Phillips 15 192 35:08.7 7:02/K 50 Amy Lamneck 15 197 42:09.4 8:26/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Kara Laver 17 3 20:01.8 4:00/K 2 Bethany Moore Columbus OH 17 5 20:19.0 4:04/K 3 Caitlin Ebner 17 8 20:40.0 4:08/K 4 Kelsey Hillerbrand 17 9 20:55.2 4:11/K 5 Erin Lavelle Westlake OH 17 12 20:57.8 4:11/K 6 Alison Ohliger 17 14 21:09.0 4:14/K 7 Haley Maddocks North Royalton OH 17 15 21:10.0 4:14/K 8 Elizabeth Kuebler 17 18 21:16.1 4:15/K 9 Catherine Lee Dayton OH 17 19 21:17.7 4:15/K 10 Alyssa Heitman 17 22 21:23.0 4:17/K 11 Jennifer Zarycki 17 27 21:51.8 4:22/K 12 Kate Bennis Lakewood OH 17 29 21:57.3 4:23/K 13 Crystal Allen 17 31 22:06.5 4:25/K 14 Amanda Vraja Medina OH 17 40 22:35.4 4:31/K 15 Megan Mohnickey 18 44 22:53.1 4:35/K 16 Colleen Bennett 17 47 23:09.6 4:38/K 17 Roseanne Diruggiero 17 50 23:32.0 4:42/K 18 Meghan Ventura 17 56 23:48.6 4:46/K 19 Holly Perkins Chattanooga TN 17 62 24:13.6 4:51/K 20 Leah Schiros 17 68 24:25.3 4:53/K 21 Megan Shepard 17 79 25:04.0 5:01/K 22 Deb Riedel 17 80 25:09.3 5:02/K 23 Colleen Murrett Lakewood OH 17 82 25:11.2 5:02/K 24 Adrianne Strong 17 83 25:11.7 5:02/K 25 Chelsea Mopris 17 91 25:24.2 5:05/K 26 Brynn Foster Lakewood OH 17 93 25:35.1 5:07/K 27 Abby Fabich Medina OH 17 99 25:58.3 5:12/K 28 Brandie Hardin 17 105 26:08.5 5:14/K 29 Halli Sclimonti 17 108 26:12.2 5:14/K 30 Clare Gravens Rocky River OH 17 112 26:17.2 5:15/K 31 Maureen Reed 18 114 26:21.4 5:16/K 32 Anna Hartzell 17 120 26:59.3 5:24/K 33 Kayleigh Doyle 17 124 27:06.9 5:25/K 34 Colleen Conway 17 127 27:15.2 5:27/K 35 Anna Amaddio 18 147 28:52.0 5:46/K 36 Jenna Sroka 17 155 29:17.1 5:51/K 37 Chelsea Dixon Durhamville NY 17 157 29:42.9 5:56/K 38 Jennifer Jarema 17 179 33:09.9 6:38/K 39 Jordan Wasil 18 186 34:49.8 6:58/K 40 Amber Berian 17 194 37:09.5 7:26/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Gina Diantonio 19 6 20:26.2 4:05/K 2 Jennifer Lowe Galloway OH 20 26 21:48.4 4:22/K 3 Amelia Housley 19 71 24:27.2 4:53/K 4 Lauren Szymanski Valley City OH 19 88 25:16.8 5:03/K 5 Amanda Bereznay 20 123 27:05.0 5:25/K 6 Elizabeth Saver 20 141 28:11.4 5:38/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Athena Merkso 25 46 23:03.3 4:37/K 2 Kim Horton 25 75 24:41.5 4:56/K 3 Bethany Krone Columbus OH 21 121 27:02.1 5:24/K 4 Michelle Payne Olmsted Falls OH 23 125 27:08.4 5:26/K 5 Shelia Murtaugh Lakewood OH 25 133 27:36.9 5:31/K 6 Erin Adams North Olmsted OH 23 196 39:59.7 8:00/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Jennifer Dahler Fairview Park OH 26 4 20:12.0 4:02/K 2 Carrie Albert Cortland OH 30 11 20:57.4 4:11/K 3 Julie Williams Annapolis MD 26 32 22:19.0 4:28/K 4 Yi Huang Parma OH 29 64 24:17.1 4:51/K 5 Missy Lippay 28 161 30:11.3 6:02/K 6 Maria Brown Columbus OH 29 170 31:12.9 6:14/K 7 Katie Alex Cleveland Heights 26 173 31:39.7 6:20/K 8 Katie Kadlvbak 28 174 31:47.0 6:21/K 9 Julie Andolek Bay Village OH 28 175 31:47.7 6:21/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Mary Lekan North Olmsted OH 35 54 23:44.4 4:45/K 2 Katerine Moner 32 129 27:18.0 5:28/K 3 Tonya Banzhaf North Olmsted OH 31 135 27:40.4 5:32/K 4 Katy Walsh Strongsville OH 33 153 29:11.5 5:50/K 5 Lynette Falkowski Olmsted Falls OH 34 171 31:21.4 6:16/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Nancy Desmond Berea OH 39 2 19:57.6 3:59/K 2 Anna Hyland Lakewood OH 40 69 24:25.9 4:53/K 3 Bridget Walker North Ridgeville O 39 74 24:39.9 4:56/K 4 Carol Cordes 39 131 27:28.3 5:30/K 5 Shelly Porvasic 40 137 27:44.4 5:33/K 6 Kelly Zacharias 38 160 30:00.1 6:00/K 7 Denise Sherman 39 162 30:16.0 6:03/K 8 Anne Zabkar 36 195 37:23.9 7:29/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Michelle Mead 42 20 21:18.7 4:16/K 2 Tamara Cunningham 41 48 23:10.2 4:38/K 3 Leslie Simko Hinckley OH 42 76 24:54.1 4:59/K 4 Debbie Boneiu 44 97 25:51.8 5:10/K 5 Mary Slingluff Chesterland OH 44 146 28:48.6 5:46/K 6 Joanne Hundt North Olmsted OH 41 185 34:27.1 6:53/K 7 Donna Scarl 43 189 34:51.3 6:58/K 8 Mary Ellen Reddy Cleveland OH 45 193 36:25.4 7:17/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Kathy Dugan Rocky River OH 49 23 21:29.4 4:18/K 2 Karen Shaw Lakewood OH 46 103 26:02.4 5:12/K 3 Sadie Weston 50 152 29:07.6 5:49/K 4 Mary Jo Sullivan Fairview Park OH 48 156 29:19.8 5:52/K 5 Gale Connor Seven Hills OH 46 178 32:50.1 6:34/K Top
Place Name City Age Overall Time Pace 1 Jeanne Sikorski Cleveland OH 59 166 30:32.7 6:06/K